Sportovní a kulturní využití

 Hustopeče

www.hustopece-city.cz

Město patří k nejstarším osídleným oblastem jižní Moravy. První písemné zmínky pocházejí z první poloviny 13. století. V roce 1572 byly Hustopeče povýšeny na město. Od roku 1848 patřily Hustopeče Lichtenštejnům, poté se staly sídlem politického a soudního okresu. Město je osudově spojeno s osobou našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka. Narodila se zde jeho matka Terezie. Prezident v letech 1861-1863 navštěvoval hustopečskou piaristickou reálku. Hustopečský městský hřbitov je i posledním místem odpočinku prezidentových rodičů. Město se snaží oživit historické události a tradice. V roce 1610 byl na místním náměstí popraven mydlář za krádež hroznů. Tato událost a tradice trhů se staly společným motivem pro každoroční pořádání Burčákových slavností.

Hustopeče leží na trase cyklistických vinařských stezek. Další sportovní a rekreační vyžití nabízí velký sportovní areál s tenisovými kurty, sportovní halou, moderním koupalištěm a krytým bazénem včetně sauny.

Cyklostezky

www.cyklo-jizni-morava.cz
www.stezky.cz
www.vyletnik.cz/cyklotrasy

Cyklotrasy a cyklostezky Jižní Moravy jsou skvělou volbou pro výlety. Jižní Morava je vyhlášená svými kvalitními vinařskými stezkami. Dalo by se říci, že je to zde pro cykloturistiku jako stvořené. Svým nížinným terénem jsou trasy vhodné i pro méně zdatné cyklisty. Zaručeně nebudete jezdit jen odněkud někam nezajímavými oblastmi. Jižní Morava je plná přírodních i kulturních památek, které rozhodně stojí za vidění.

Vinařské akce

www.vina-vinarstvi.cz
www.wineofczechrepublic.cz
www.otevrenesklepy.cz

 

Sportovní zařízení města Hustopeče

www.spozam.cz

Letní koupaliště

Moderní nové koupaliště, uvedené do provozu v roce 1996, vybavené:

  • plaveckým bazénem 25x15m
  • kanálem s proudem a velkou dvojskluzavkou
  • soustavou masážních a relaxačních bazénů s vodotryskem, vodním hřibem, masážními tryskami a podvodním osvětlením pro relaxaci
  • dětským bazénem s vodním hřibem a dětskou skluzavkou
  • dojezdovým bazénem pro tobogán
  • vodní atrakcí - tobogán délky 70 m, skluzavky, dále jsou zde
  • plochy pro odpočinek - travnaté a pískové
  • občerstvení ve 4 stálých bufetech
  • sportovní aktivita - plážový volejbal

Krytý bazén

velký bazén
dětský malý bazén
Součástí krytého bazénu je i posilovna

Sportovní hala

celoroční provoz
využití pro všechny kolektivní sálové sporty
samostatně účelová hala na stolní tenis
možnost krátkodobých i dlouhodobých pronájmů

Fotbalový a lehkoatletický stadión

2 travnaté hřiště
běžecký škvárový ovál o délce 400 m
hřiště pro házenou
sektor pro vrhačské disciplíny
3  tenisové dvorce s možností pronájmu pro veřejnost
zrekonstruované kabiny se sociálním zařízením
tribuny s možností občerstvení a nákupu sportovních potřeb

 

Lednicko-valtický areál

www.lednickovalticky-areal.cz

Lednicko-valtický areál je považován za nejrozsáhlejší člověkem vymodelované území v Evropě a často se symbolicky označuje jako zahrada Evropy. Místní krajinu tvoří rozlehlé zámecké zahrady, záhony s květinovými koberci, krásné lesy, vinice a rybníky. V území se nacházejí četné historické stavby jako jsou lovecké zámečky, chrámy, kaple a mnohé další architektonické skvosty. Lednicko-valtický areál je od roku 1996 zařazen na Seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO a je součástí biosférické rezervace Dolní Morava.

Dolní Věstonice

www.jizni-morava.cz/cz/zazitky/o70408-vestonicka-venuse

Nález přibližně 11 centimetrů vysoké sošky Věstonické venuše, který učinil profesor Karel Absolon při archeologických výzkumech v roce 1925, proslavil malou obec po celém světě. Dolní Věstonice se staly symbolem nejvýznamnějšího tábořiště člověka na Zemi v době ledové a místem vzniku nejstarších uměleckých tradic lidstva. Vždyť právě zde byl učiněn nález nejstarší tkané textilie či keramiky z pálené hlíny a popela.


Pálava

www.palava.ochranaprirody.cz

Chráněná krajinná oblast Pálava je biosférická rezervace UNESCO, najdete zde mohutné vápencové bradlo s četnými druhy teplomilných rostlin a živočichů.